top of page
Anchor 18

TECHNOLOGICKÉ NÁVRHY

2014

2014

2014

2013

2013

2012

ZERO - pasivní čtvrť Radlická, Praha

(Spolupráce s Terezou Šváchovou)

2014

Anchor 10

Cílem tohoto projektu bylo navrhnout urbanismus celé pasivní čtvrti a následně potom jeden pasivní bytový dům. Na pozemku o rozloze 650 000 m2 vzniklo malé soběstačné město s veškerou občanskou vybaveností. Z důvodu ideálních podmínek pasivních domů (orientace, stínění cizími předměty) musel být projekt do detailu zpracován. Při návrhu domu byl potom kladen důraz na funkčnost stavebních detailů a zredukování všech tepelných mostů. Celý návrh byl podložen přesným výpočtem pomocí programu PHPP.

Adaptive Bürogebäude, Scharbeutz, Baltské Moře

(Spolupráce s Ali Rasoulzadegan, Svilen Valkanov)

2014

Anchor 11

Cílem tohoto projektu bylo vytvoření příjemného prostředi pro práci i bez moderních technologií. Co ovlivňuje pohodu člověka? Dostatek světla, zajímavý výhled, klid pro oči, dostatek čerstvého vzduchu, pohyb, příjemná teplota. Všechny tyto faktory byly vzaty v potaz a na jejich základě byla navržena administrativní budova s výhledem na Baltské moře, velice dobře přístupná po nedaleké dálnici A1, jen pár kilometrů od města Scharbeutz. 

SolarBüro Modřany, Praha

(Spolupráce s Radkou Bartošovou a Andreou Valnou)

2014

Anchor 12

Projekt byl zpracováván v rámci semináře SolarArchitektur. Cílem bylo navrhnout kancelářskou budovu, jež bude schopná všechny své energetické výdaje pokrýt ze solárních zisků. S tímto cílem byly do budovy vybrány i úsporné elektrospotřebiče. 

GlasFassade, Hamburg

(Spolupráce s Annakatharin Bombien, Carla Behringer, Kai Netzel a Zozan Karatas)

2013

Anchor 13

Na nové nakupní centrum v HafenCity byly navrženy dve prosklené fasády. Návrh zpracovává tzv Seilnetzfassade, jež přejímá síly do sítě z ocelových lan, a Seilträgerfassade, která pohlcuje síly do konctrukce tvořené z nosníků. 

2013

Sonnenäcker Weg, Freiburg, Německo

(Spolupráce s Francesco Serra a Carita Stange)

Anchor 14

Z druhé poloviny 20. století stojí v Německu značné množství typově stejných bytových domů. Dvou až dřípodlařní stavby se sedlovou střechou. Tento návrh si dal za cíl změnit stavbu na Solarní dům, který bude většinu své energie získávat z PV. Zateplení a ostatní prvky rekonstrukce byly takžéž řešeny. 

2012

Hala vlakové nádraží, Ostrava

(Spolupráce s Vít Vondráček a Jana Čepková)

Anchor 15

Návhr ocelové nádražní haly o rozpětí 76m v Ostravě obsahoval samotný design i výpočty a detaily. 

© 2018 norbert_smutny

bottom of page