top of page
Anchor 9

ARCHITEKTONICKÉ NÁVRHY

2014

2014

2014

2014

2013

2013

2012

2012

Rodinný dům SOLAR Barrandov, Praha

2014

Anchor 1

Návrh rodinného domu v Praze na Barrandově byl zpracováván jako Bakalářská práce. Dům byl navržen jako třípodlažní stavba s více funkcemi - hlavním bytem, bytem pro syna/dceru a architektonickým ateliérem. Návrh se snaží respektovat okolní zástavbu a co možná nejlépe umístit všechny své funkce. Důraz je kladen na energetickou náročnost a využití sluneční energie.

Triatlonové tréninkové centrum Landungsbrücken, Hamburg

(Spolupráce s Martou Dolgowskou)

2014

Anchor 2

Hamburg je město, kde se koná jeden z nejznámějších triatlonových závodů světa. I přesto městu chybí jednotné tréninkové centrum. Proto jsme byli požádáni největším Hamburským triatlonovým klubem o návrh objektu, který by splňoval jejich požadavky. Myšlenkou bylo sportovcům i návštěvníkům dát cíl dostatečně motivující k tréninku i návštěvě objektu. Výsledkem je budova do tvaru U pozvolně stoupající ke svému vrcholu. Uvnitř objektu nalezneme běžeckou dráhu, posilovny, 100m douhý zastřešený plavecký bazén, bar, restauraci a pokoje k ubytování.

Pavilion Moorweide, Hamburg

(Spolupráce s Terezou Šváchovou a Ali Rasoulzadeganem)

2014

Anchor 3

Celý projekt je tvořen s ohledem na několik principů transparentnosti, jež byly vyžadovány v zadání. Hra světla v kombinaci se sklem, vodou, olejem či střepy skla vytváří jedinečnou atmosféru uvnitř pavilionu. Více detailů uvnitř ve videu.

Hafen Kunst, Hamburg

(Spolupráce s Terezou Šváchovou a Ali Rasoulzadeganem)

2014

Anchor 4

Galerie Hafen je dalším rozvojem myšlenky transparentnosti použité v projektu Pavilion Moorweide. Jako další prvek je zde použita změna hladiny Labe při přílivu a odlivu, jež má vliv na prosvětlení galerie. Návrh je galerií a zároveň obydlím pro umělce z HafenCity. 

2014

Green Core Building - Hochhaus Hamburg

Spolupráce s Murad Abudiab, Vitali Bosch, Kai Schramme a Tobias Schiler

Anchor 5

HafenCity má již od roku 1992 Urbanistický koncept, který má zaručit hladkou konverzi bývalé průmyslové čtvrti na čtvrť supermoderní. Každý pozemek má přesně dáno, jaký objekt na něm má stát. Proluka na polootrově Strandkai byla určena pro výškovou budovu. Vyřešení absence zeleně a možnost vyjít si na vlastní zahradu bylo hlavní myšlenkou tohoto projektu, který je prací studentů 3. ročníku bakálářského oboru Architektura a 2. ročníku magisterského oboru Stavební inženýrství.

2014

Plavecký areál Štvanice, Praha

Anchor 6

O revitalizaci Štvanice se mluví už dlouhá léta. My jsme si dali za cíl v ní opět probudit sportovního ducha a zklidnit dopravu. Čtyřproudou komunikaci se podařilo snížit na úroveň terénu a schovat do záboru. Negrelliho viadukt byl změněn na pěší komunikaci s cyklostezkou. Návrh plaveckého bazénu svou hmotou objímá viadukt a zve návštěvníka dovnitř. Část mostu je zapojena i do interieru, kdy plavecké dráhy vedou pod klenbami mostu.  Vstup do budovy je možný jak z ostrova tak i přímo u viaduktu.

Centrum Českého Kubismu, Praha

2012

Anchor 7

Přímo pod Vyšehradem se nachází několik kubistických vil a bytových domů, tudíž proluka v ulici Libušina přímo vybízela k vytvoření centra českého kubismu. Návrh si vně i uvniř lehce hraje s kubistickými prvky a snaží se je zapsat do své konstrukce. Celé muzeum je prosvětleno zvrchu světlíky ve stropě. Součástí kompexu je i bar a administrativa.

Bytový dům Koněvova, Praha 

2012

Anchor 8

Na Žižkově v ulici Koněvova se nachází parkoviště, na které by se vešly dva bloky bytových domů. Tento je jedním z 17 bytových domů, které zde byly navrženy. Domy mají společné parkoviště v podzemí vnitrobloku. Koncept domu vyplývá z okolní zástavby, posunutím hmoty do vnitrobloku zajištuje obyvatelům dostatenčé proslunění bytu i ze severní strany. V přízemí se nachází komerční prostory, v 1. patře administrativa a zbylá část jsou byty.

© 2018 norbert_smutny

bottom of page